środa, 10 maja 2017

Zapowiedzi książkowe - Maj 2017

Witajcie kochani. Dzisiaj mam dla was zapowiedzi książkowe na ten miesiąc. Może i zbliżamy się do połowy miesiąca, jednak ja chciałabym żebyście zwrócili na nie uwagę. A jeśli któraś się wam spodoba i już została wydana, tym szybciej będziecie mogli ją kupić. Zapraszam serdecznie na post. 💓

Data premiery: 10 maja 2017

Kiedy Rachel wychodzi za mąż za Davida, jej życie wydaje się bliskie ideału. Niczego jej nie brakuje – zyskuje nie tylko bogactwo i miłość, ale także przybranego syna – Jamiego. Pewnego dnia zachowanie Jamiego diametralnie się zmienia. Chłopiec zaczyna przewidywać przyszłość. Twierdzi, że nawiedza go duch zmarłej matki, poprzedniej żony Davida. Czy przeżył dużo większą traumę, niż wszyscy sądzili?
Rachel powoli odkrywa, co wydarzyło się w przeszłości i zaczyna nabierać podejrzeń w stosunku do męża. Dlaczego David wciąż unika rozmów o tym, co się dzieje z Jamiem? I co przydarzyło się jego żonie dwa lata wcześniej?Data premiery: 10 maja 2017 

Znajdź w sobie odwagę, by wyznać… SEKRET
PRAWDĘ
MIŁOŚĆ

Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą inspiracją. Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno. Auburn od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Dziewczyna odkrywa jednak, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze...


 Data premiery: 10 maja 2017

Życie Merika nie jest łatwe. Niedawno stracił najlepszego przyjaciela, a do tego właśnie spłonął jego okręt. Za wszystkim stoi jego siostra, Vivia, która za wszelką cenę chce się pozbyć młodego księcia i zasiąść na tronie. Czy wiatrodziej wyjdzie z tego starcia cało? Czaroziemie opanowuje wojna. Nubreveni pokładają nadzieję w tajemniczej postaci – Furii, ale Vivia nie ma zamiaru w nią uwierzyć.
Safi i Iseult, więziosiostry, wpadły w nie lepsze kłopoty. Przyjaciółki znowu zostały rozdzielone i nie wiadomo, czy kiedykolwiek się jeszcze spotkają. Safi towarzyszy cesarzowej, a piekielni bardowie depczą im po piętach. Każdy chce mieć potężną prawdodziejkę po swojej stronie. Jej moc może zdecydować o powodzeniu w politycznych rozgrywkach. Iseult po raz kolejny musi się zmierzyć z krwiodziejem. A może powinna mu zaufać?
Safi i Iseult wpadły w nie mniejsze kłopoty. Znowu zostały rozdzielone i nie wiadomo, czy jeszcze kiedykolwiek się spotkają. Safi towarzyszy cesarzowej, a po piętach depczą im piekielni bardowie. Każdy chce mieć potężną prawodziejkę po swojej stronie, bowiem jej moc może zdecydować o powodzeniu w rozgrywkach politycznych. Z kolei Iseult po raz kolejny musi się zmierzyć z okrutnym krwiodziejem. A może powinna mu zaufać?

Data premiery: 10 maja 2017

Rodzice Marguerite Caine są słynni ze swoich przełomowych odkryć w dziedzinie fizyki. Światło dzienne ujrzał właśnie najbardziej niezwykły z ich wynalazków, pozwalający przeskakiwać pomiędzy wymiarami i mogący zrewolucjonizować naukę. Wtedy jednak ojciec Margueritezostaje zamordowany, zaś sprawca – jego przystojny, małomówny asystent Paul – ucieka do innego wymiaru.
Margueritenie zamierza pozwolić, by człowiekowi, który zniszczył jej rodzinę, uszło to na sucho. Wyrusza w pościg za Paulem przez różne wszechświaty, za każdym razem przeskakując do innej wersji samej siebie. Ale po drodze spotyka alternatywne wersje dobrze znajomych ludzi – w tym Paula, którego życie coraz ściślej splata się z jej życiem. Niebawem będzie musiała zacząć się zastanawiać, czy Paul naprawdę jest winny – i co czuje jej własne serce. Później zaś odkryje, że prawda o śmierci jej ojca jest o wiele bardziej złowroga niż się tego spodziewała. Tysiąc odłamków Ciebie zabiera czytelników w podróż po zachwycająco złożonych wszechświatach, gdzie los jest nieunikniony, prawda jest nieuchwytna, zaś miłość pozostaje największą z tajemnic.
 

Data premiery: 22 maja 2017

Gdy król Brytanii Uther żegna się z życiem, państwo ogarnia anarchia i nastaje niebezpieczny czas wewnętrznych podziałów. Armie saskie szykują się do najazdu na pogrążającą się w chaosie Brytanię.

Tylko Artur może powstrzymać saksońską furię i zapobiec upadkowi kraju. Jego dłoń dzierży wyjątkowy miecz – Excalibur, dar od czarownika Merlina, ale jego waleczne serce przepełnia miłość do Ginewry piękniejszej od wszystkich kwiatów. Czy przeznaczeniem Artura będzie zwycięstwo?
Data premiery: 24 maja 2017

Trzeci tom bestsellerowej serii „Czerwona Królowa”.
Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów, a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic. Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z trudem utrzymuje kontrolę nad krajem oraz swoim więźniem. Mare czuje, że mimo nienawiści, którą żywi do Mavena, jest on prawdopodobnie jej jedyną szansą na przeżycie, zwłaszcza że Evangeline dąży do jak najszybszej egzekucji Czerwonej Królowej. Tymczasem Nowi i Czerwoni przygotowują się do wojny, bo nie chcą już dłużej pozostawać w ukryciu. Jest z nimi książę Cal, którego nic nie powstrzyma przed ratowaniem Mare.

Kto rozświetli drogę buntowników, jeśli dziewczyna od błyskawic straci swoją moc? Już wkrótce ogień ogarnie wszystko i spali bezpowrotnie Nortę, jaką Mare znała.

Data premiery: 24 maja 2017

Franco Genovese jest perkusistą w światowej sławy amerykańskim zespole Rook. Chłopak ma wszystko. Zabójczy uśmiech, tatuaże, talent, ostry dowcip. A przy tym wszystkim serce ze złota.
Wiedzie dobre, stabilne, nieskomplikowane życie.
Jednak wieczór spędzony w niepozornym barze w Los Angeles wszystko to zmienia.
Do jego świata wkracza Gemma Hendricks.
Pochodząca z północnej Anglii, odnosząca sukcesy młoda pani architekt. Właścicielka uroczego uśmiechu, ciętego języka i nad wyraz ufnego serca.
Natychmiast coś ich do siebie przyciąga.
Gemma i Franco z miejsca się zaprzyjaźniają.
Ich znajomość nie potrwa długo, ponieważ kiedy za kilka dni wrócą do domów, rozdzielą ich tysiące kilometrów.
A może coś się zmieni?
Gemma ma pewne bliskie sercu marzenie.
Gdy Franco postanowi pomóc dziewczynie w spełnieniu go, wszystko może wywrócić się do góry nogami.
Czy ich przyjaźń będzie miała szansę przerodzić się w miłość? A może wszystko pójdzie w zapomnienie?

To wszystkie książki jakie w tym miesiącu zwróciły moją uwagę. A może są jakieś o jakich nie wspomniałam, a was zainteresowały? Dajcie mi też znać na jaką książkę najbardziej czekacie. 😃
Pozdrawiam,
Wiktoria

14 komentarzy:

 1. Na pewno na jakiś tytuł się skuszę. Tyle ciekawych książek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzisiaj wychodzi ''Deniwelacja'' Remigiusza Mroza oraz ''Pogrzebani'' Grahama Mastertona a 24 maja wychodzi książka Simona Becketta ''Niespokojni zmarli'' .
  Boże, kiedy ja te książki wszystkie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na Confess, chociaż wyszła w tej brzydszej szacie graficznej

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że w miarę szybko uda mi się przeczytać "Franco" oraz "Confess", bo bardzo lubię książki Holden i Hoover. "Zimowy monarcha" też mnie ciekawi, ale na pewno nie będę się śpieszyła z tą powieścią. A "Tysiąc odłamków ciebie" już zamówione :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja najbardziej czekam na "Confess", książka już jest w drodze do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Confess", "Franco" i "Tysiąc odłamków ciebie" to książki, które zdecydowanie przeczytam :D
  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam niecierpliwie na "Tysiąc odłamków ciebie" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Do mnie już idą pierwsze majowe premiery, ale nie jest to żadna z tych książek. Zdecydowałam się narazie na "Grimm City. Bestie", "Kłamcę i Szpiega" oraz "Lato Eden". :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z Twojej listy chyba żadna mnie mocniej nie interesuje, ale czekam na Chłopaka z innej bajki, który ma premierę dziś!!! Aaaa!!! Tak się cieszę <3 <3 <3

  OdpowiedzUsuń
 10. ''Franco'' obowiązkowe, więc już zamówiłam przedpremierowo i czekam niecierpliwie, aż będę mogła odebrać :). Po za tym ''Confess'' muszę również obowiązkowo zamówić.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja właśnie czekałam na Chłopaka z innej bajki oraz na nowe wydanie Czerwieni Rubinu <3

  OdpowiedzUsuń
 12. W maju wydawnictwa zaszalały. Tyle cudownych książek❤

  OdpowiedzUsuń
 13. Z Twoich propozycji najbardziej kusi mnie "Franco".

  OdpowiedzUsuń
 14. Z pewnością czekam na tysiąć odłamków ciebie i dziecko ognia bo to tytuły, które przyciągnęły moją uwagę i jak tylko wpadną mi w ręce to je przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń